پاف چیست؟!

پاف چیست؟

مقدمه:

پاف، نشیمنی کم ارتفاع است که از لحاظ نرمی و سبکی بسیار شبیه کوسن است. پاف همانند کوسن مبل بیشتر جنبه تزئینی و دکوری دارد. بدنه پاف دارای چهارچوبی است که از بیرون دید ندارد و بدنه آن پارچه ای می باشد. خیلی از افراد پاف و اتومان را یکی می دانند اما پاف معمولا بدون پایه می باشد و فضای صندوقچه ای مانند ندارد.

البته برخلاف اتومان که بیشتر در دیزاین های رسمی کاربرد دارد پاف ها معمولا راحتی خاصی دارند. پاف معمولا از اتومان کوچکتر است و نمی توان زیاد بر روی آن وسایل گذاشت. اتومان دارای چارچوب و پایه می باشد که مانند مبل روی آن روکش وجود دارد. در صورتیکه پاف ساختاری سبک از جنس فوم فشرده و متراکم است که لایه بیرونی آن متشکل از پارچه می باشد.

باوجود تفاوت‌هایی که در بالا اشاره کردیم، پاف و اتومان را از لحاظ کاربردی می‌توان بسیار شبیه به هم در نظر گرفت.

کاربرد های پاف چیست؟

پاف با اینکه جنبه کاربردی دارد اما برای تزئین و دکوراسیون خانه نیز کارایی دارد. از پاف می توان بعنوان مبلمان کمکی برای نشستن استفاده کرد. همچنین می توان از برخی از پاف ها بعنوان زیرپایی مبل یا در مواردی بعنوان میز عسلی کارایی دارند.

انواع پاف

پاف های متنوعی وجود دارد که از لحاظ اشکل ظاهری و اندازه متفاوت هستند. برای نشستن باید از پاف هایی استفاده کنید که نرم و پفی و در عین حال راحت و برای استفاده از پاف بعنوان میزعسلی بهتر است از پاف های محگم و مسطح استفاده شود. بهتر است رنگ پاف نیز  با دیگر اجزای دکوراسیون واحد مطابقت داشته  و از رنگ هایی استفاده شود که مکمل یکدیگر باشند. اگر دیوار یا مبلمان منزل طرحدار می باشد برای جذابیت دکوراسیون از پاف های تک رنگ استفاده کنید

مکان پاف

جلو مبلی:

پاف زیرپایی مناسبی برای جلوی مبلمان راحتی است. از پاف می توان بعنوان میز کوچکی برای قراردادن سینی نیز استفاده کرد.

ممکن است خواندن مقاله خانه هوشمند هم برای شما مفید باشد.

جلوی تلویزیون:

از پاف می توانید برای جلوی تلویزیون هم استفاده کنید. همچنین با قرار دادن شال مبل می توانید به تزئین بهتر فضای هال و نشیمن کمک کنید.

پای تخت:

از پاف ها برای پای تخت نیز می توان استفاده کرد. برای پای تخت دونفره بهتر است از دو پاف بهره ببرید. از پاف داخل اتاق می توان برای نشستن هنگام تعویض لباس استفاده کرد. همچنین می توانید روبدوشامبرتان را پیش از خواب روی پاف قرار دهید.

اتاق کودک:

از پاف در اتاق کودک نیز می توان استفاده کرد. البته بهتر است پافی که در اتاق کودک بکار می برید بافتی نرم و لطیف داشته باشد.

پاف چرم
پاف 2 نفره

گروه انبوه سازان و املاک پردیس

بهترین املاکی که اخیرا توسط پردیس معرفی شده

ارسال دیدگاه

املاک را مقایسه کنید

مقایسه (0)